Fri frakt

Alterna Duschhörna Lusso Svängd Modell 90 x 90 Klarglas Låg

Tyvärr, produkten har utgått ur vårt sortiment

Sammanställning

Varumärke

Alterna, Se mer från Alterna

Produktbeskrivning

öppna>Stäng

Produktbeskrivning

Dessa duschväggar är lite lägre än många av Alternas andra alternativ, 1800 mm, och passar därför fint i exempelvis badrum med snedtak, eller i källare med lägre tak.

Dörrarna, som är tillverkade i 6 mm 3M-behandlat säkerhetsglas, har en svängd design och kan vikas in mot väggen efter användning för att spara utrymme.

Duschdörren har polerade aluminiumprofiler och kan monteras borrfritt med hjälp av en limbar väggprofil och snabbfästen. Väggprofilen är justerbar.

Dörrarna levereras komplett med 2 duschdörrar, magnetlist, släplist och med dörrknopp eller handtag.

Produktinformation

Attribut Värde
Art.Nr
7329497
Glastyp
Klarglas
Handtag
Knopp
Höjd (mm)
1800 mm
Profil
Polerad aluminium
Serie
Lusso
Storlek
900 x 900
Typ
Svängd
Varumärke
Alterna

SKU / artikelnummer:

7329497-AT

Relaterade kategorier

Anmäl dig till vårt nyhetsbrev!

  • Nyheter
  • Kampanjer
  • Tips

Genom att fylla i min mailadress godkänner jag att Kakelgallerian får skicka nyhetsbrev till mig och att Kakelgallerian får behandla mina personuppgifter för att kunna skicka marknadsföringsmaterial som anpassats till mig enligt Kakelgallerians integritetspolicy som hittas här - personuppgiftspolicy.

Kakelgallerian

Tangentvägen 2
141 75 Kungens Kurva

 

Om oss

Kakelgallerian i Stockholm AB har funnits sedan 2008. Vår butik finns i Kungens Kurva, i samma hus som ICA Kvantum. För maximal service har vi även en webbshop som levererar varor till hela Sverige.

Kakelgallerian står för Design & Inspiration och vi hoppas att alla som kommer till vår butik eller besöker vår webbshop ska bli inspirerade till nya och spännande idéer.

Sociala medier

Kontakt

Mail: Support@kakelgallerian.se

Telefon: 08-293551

 

Besök oss:

Kakelgallerian i Stockholm AB

Tangentvägen 2

141 75 Kungens Kurva

 

Kakelgallerian.se